Verbouwing van Breehoek en komst van gemeentehuis
De Breehoek als de huiskamer van sportief, cultureel, maatschappelijk en bestuurlijk Scherpenzeel. Dat is het doel van de verbouwing van Kulturhus De Breehoek.

De Breehoek als de huiskamer van sportief, cultureel, maatschappelijk en bestuurlijk Scherpenzeel. Dat is het doel van de verbouwing van Kulturhus De Breehoek.
Het gebouw krijgt een herindeling en een uitbouw aan de achterkant. Daardoor kan het gemeentehuis in De Breehoek komen. Ook komt er meer ruimte voor welzijnswerk.
De gemeenteraad is akkoord en stelt budget beschikbaar voor vernieuwing van De Breehoek.
Voordelen
- Meer ‘reuring’ en stabiele inkomsten voor De Breehoek
- Een volwaardig gemeentehuis als visitekaartje van Scherpenzeel. Het gemeentehuis aan de Stationsweg is niet toekomstbestendig
- Een vaste raadszaal, die ook gebruikt kan worden voor trouwerijen en vergaderingen
- De jaarlijkse kosten voor De Breehoek worden lager
- De activiteiten voor welzijn onder 1 dak, zodat het goed te vinden is voor de inwoners
- Een ruimte voor jongeren en een politiepost
Planning
Er is samen met de gebruikers een indelingsplan gemaakt van de nieuwe inrichting. Dit zijn nog vlekken per organisatie/huurder en dit werken we verder uit naar het definitief ontwerp. Dit doet een architect, samen met de gemeente en huidige gebruikers. Via een openbare aanbesteding selecteren we een aannemer. De start van de verbouwing is gericht op eind 2027.
Wilt u meer weten? Bezoek dan de webpagina www.scherpenzeel.nl/breehoek